2. mail 2020 avas Padise klooster-külastuskeskus peale mahukaid restaureerimistöid taas uksed. Kloostri konserveerimistööde käigus tuli välja palju põnevat: kloostri kiriku põrandast leiti kivist laotud tühjad hauakastid ning altarikoht. Kiriku laest avastati sinise ja punase maalingutriibuga krohvifragment ning maalingutriipudest on jälgi ka vööndkaartel. Krüpti põrandast leiti üks matus. Uued avastused muudavad meie seniseid teadmisi Padise kloostris elanud ja siin tegutsenud tsistertslastest.

Renoveeritud klooster ja uus ekspositsioon vääristavad Padise kloostrit ja tsistertslaste tähendust ja mõju Eesti ja Euroopa kultuurimälus. Soovime kujundada Padise kloostrist ajatuid väärtusi esindava füüsilise ja vaimse keskkonna, mis pakub tänapäeva inimesele tähenduslikke teadmisi nii enese kui ka ümbritseva keskkonna ja aeg-ruumi kohta.

Põhja-Euroopa ainsas terviklikult säilinud tsistertslaste kloostris avaneb paiga tähendus ja tähenduslikkus külastajale samm-sammult suursuguses ehitises jalutades. Uhke kloostrikirik, krüpt, salapärane kloostri sisehoov koos arvukate käikude ja kaunite vaadetega ootavad avastamist. Planeeri oma külastus.

Padise klooster on oma õhustikuga olnud sündmuskohaks neljale filmile:
Verekivi (1972)
Karoliine hõbelõng (1984)
Musketärid 20 aastat hiljem (1992)
Kuninganna Anna saladus ehk Musketärid 30 aastat hiljem (1993)