2. mail 2020 avas Padise klooster-külastuskeskus peale mahukaid restaureerimistöid taas uksed. Kloostri konserveerimistööde käigus tuli välja palju põnevat: kloostri kiriku põrandast leiti kivist laotud tühjad hauakastid ning altarikoht. Kiriku laest avastati sinise ja punase maalingutriibuga krohvifragment ning maalingutriipudest on jälgi ka vööndkaartel. Krüpti põrandast leiti üks matus. Uued avastused muudavad meie seniseid teadmisi Padise kloostris elanud ja siin tegutsenud tsistertslastest.

Renoveeritud klooster ja uus ekspositsioon vääristavad Padise kloostrit ja tsistertslaste tähendust ja mõju Eesti ja Euroopa kultuurimälus. Soovime kujundada Padise kloostrist ajatuid väärtusi esindava füüsilise ja vaimse keskkonna, mis pakub tänapäeva inimesele tähenduslikke teadmisi nii enese kui ka ümbritseva keskkonna ja aeg-ruumi kohta.

Põhja-Euroopa ainsas terviklikult säilinud tsistertslaste kloostris avaneb paiga tähendus ja tähenduslikkus külastajale samm-sammult suursuguses ehitises jalutades. Uhke kloostrikirik, krüpt, salapärane kloostri sisehoov koos arvukate käikude ja kaunite vaadetega ootavad avastamist. Planeeri oma külastus.

Padise klooster on oma õhustikuga olnud sündmuskohaks neljale filmile:
Verekivi (1972)
Karoliine hõbelõng (1984)
Musketärid 20 aastat hiljem (1992)
Kuninganna Anna saladus ehk Musketärid 30 aastat hiljem (1993)

Meie inimesed:
Juhataja Marje Kidron
Külastuskeskuse perenaine Evelin Pärnamets
Töötubade juht Kristina Lahe
Kloostri külastusjuht Kadi Trepp

Klooster on avatud:
maist septembrini teisipäevast pühapäevani kell 11-18
oktoobrist aprillini kolmapäevast pühapäevani kell 11-16

Kontakt
SA Padise Klooster, reg 90014997
Padise küla, Lääne-Harju vald, 76001 Harju maakond
Valitsejamaja: telefon +372 5524657, e-post info@padise.ee

Kui soovite liituda Padise klooster-külastuskeskuse uudiskirjaga siis palun lisage enda e-mail allolevasse lahtrisse.

Padise kloostrikompleksi arendamine interaktiivseks külastuskeskuseks on toimunud Euroopa Liidu struktuuritoetusega, meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine" investeeringute toetusprogrammist „Turismiatraktsiooni arendamine" Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Renoveerimisprojekti tulemusel tutvustatakse kompleksis 14. sajandil rajatud tsistertslaste kloostri rikkalikku ajalugu ning luuakse kõrvalpaiknevasse mõisa endisesse valitsejamajja piirkonna turismiinfo- ja teeninduskeskus. Kloostrikompleks on Lääne-Harju valla omanduses.