Sõna häll on vaikus - mõte tsistertslaste palvest

 

Tsistertslastel aitas praktikas rangeid reegleid järgida maailmast tagasitõmbumine.  Kloostri rajamiseks oli kõik, mis vajalik - vesi, veski ja aed. Nii oli ka Eesti aladel Padise kloostri asukoht hoolikalt algse ordureegli kohaselt valitud - metsaga kaetud ala veekogu läheduses, mis pakkus võimaluse kalatiikide ning vesiveski rajamiseks.

Padisel on külastajal võimalus kõndida tsitertslaste kunagistel radadel ning võtta aeg maha, sest ütlesid juba esimesed mungad kõrbes, et vibu ei saa alati pingul püsida, vastasel juhul see puruneb.

Harmoonia ja tasakaalu leidmiseks pakub võimaluse Padise kloostri lähiümbrus ja Loode-Eesti kaunis maastik.

Padise Vanalinnamägi

Vanalinnamägi asub Padise kloostri varemetest umbes üks kilomeeter lõuna pool Kloostri jõe parempoolsel kaldal. Seal, looduslikult hästi kaitstud kohas, asus eestlaste muinaslinnus, mida kolmest küljest ümbritseb jõekäär. Vanalinnamäele viib tähistatud matkarada, mis on üks osa RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve loodusrajast ning kohapeal ootab rännumehi RMK lõkkeplats. Soovitame kõigil seada sammud muistsetele radadele ja kasutada head võimalus keha ja vaimu kosutamiseks.

Külastajad, kes soovivad pikemat maailmast tagasi tõmbumist, saavad sammud sättida pikematele matkaradadele looduses.

RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee. Padiselt saab võtta suuna läände Nõva puhkealale kui ka lõunasse Karula rahvusparki.

Tõsisemale matkasellile pakub kindlasti avastamisrõõmu Ranniku matkarada, mis kulgeb Läti ja Leedu piirist Tallinnani. Kaheksanda punktina on rajal Loode-Eesti pankrannik ja joad.

Vaata Lääne-Harjumaa kaarti siit.