Endine Padise mõisa valitsejamaja toetab ja täiendab kloostri külastuselamust. Hoone esimesel korrusel asub Loode-Eesti turismiinfo ja teeninduskeskus koos kloostripoega. Siit saab osta mälestuseks meeneid ning küsida juhtnööre, mida põnevat piirkonnas veel vaadata ja teha. Hoone teises tiivas asuvad töökojad, kus toimuvad erinevad töötoad.

Külastuskeskuse teisel korrusel asub 50-kohaline seminariruum, mille suurest aknast avaneb kaunis vaade kloostrile. Seminariruumis on ka väike püsinäitus kloostrist ja selle ümbert leitud arheoloogilistest leidudest, mida ei ole võimalik kloostris eksponeerida. Seminariruumi kõrval paikneb kloostri raamatukogu, kuhu on kogutud kokku vanad raamatud ja tsistertslaste  tegevust ja tähendust avavad käsitlused. Raamatukogu on suurepärane koht mõtisklusteks ja aruteludeks.

Kaasaegse tehnikaga varustatud ja õdusa õhkkonnaga seminariruumi saab rentida. Toolide, laudade ja ekraani asukohta on võimalik muuta vastavalt soovidele ja vajadustele.
Paketti kuulub kohv, tee, WIFI ja terve korrus. Lisatasu eest kergem toitlustus kas kohapeal või korralik lõuna Padise kastellis.

Ruumide broneerimiseks võtke ühendust aadressil info@padise.ee.

Valitsejamaja on avatud
mai- september T – P 11.00-18.00
oktoober - aprill T – P 11.00-16.00
Kokkuleppel ka eriaegadel.

 

Meie inimesed:
Juhataja: Marje Kidron
marje.kidron@padise.ee

Külastuskeskuse perenaine: Evelin Pärnamets
evelin@padise.ee

Töötubade juht: Kristina Lahe
haridus@padise.ee

Kloostri külastusjuht: Kadi Trepp
kadi.trepp@padise.ee

Klooster-külastuskeskus on avatud:
maist septembrini teisipäevast pühapäevani kell 11-18
oktoobrist aprillini kolmapäevast pühapäevani kell 11-16

Kontakt
SA Padise Klooster, reg 90014997
Padise küla, Lääne-Harju vald, 76001 Harju maakond
Valitsejamaja: telefon +372 5524657, e-post info@padise.ee

 

Padise kloostrikompleksi arendamine interaktiivseks külastuskeskuseks on toimunud Euroopa Liidu struktuuritoetusega, meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine" investeeringute toetusprogrammist „Turismiatraktsiooni arendamine" Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Renoveerimisprojekti tulemusel tutvustatakse kompleksis 14. sajandil rajatud tsistertslaste kloostri rikkalikku ajalugu ning luuakse kõrvalpaiknevasse mõisa endisesse valitsejamajja piirkonna turismiinfo- ja teeninduskeskus. Kloostrikompleks on Lääne-Harju valla omanduses.