Date: 15.10.2020

Time: 11.30-17.00

Location: Padise klooster

SA Padise klooster ja Kiili vanamuusikud kutsuvad õpilasi ja õpetajaid neljapäeval, 15. oktoobril kultuuri- ja muusikaloo elamuspäevale Padise kloostrisse.

Programmid algusega 11.30 / 13.00 / 14.30 sisaldavad:
– ekskursiooni värskelt renoveeritud kloostris, kus giid avab kohaga seotud sündmusi ja tutvustab selle kunagiste asukate elu-olu
– einet
– kontserti “Elav muusikaajalugu -keskaeg ja renessanss”. Vaheldusrikas ja rohkete kommentaaridega kontsert viib kuulajad ajarännakule seitsme sajandi tagustele palverännaku radadele, kuninglikesse õukondadesse ja armunute unelmaisse. Lisaks saab heita pilgu keskaegsesse noodikirja ja proovida ladinakeelset laulukunsti.
13. -16. sajandi muusikat esitavad Kristi Saar (sopran, fiidel), Tõnis Kaumann (bariton), Marten Meibaum (bass), Jose Antonio Page Ramirez (zink, trompet) ja Kiili vanamuusikaansambel Heili Meibaumi juhendamisel.
Kava on teatraalne ja värvikas ning sobib ka nooremale kooliastmele, kuigi on mõeldud eelkõige põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele, kellel need ajastud on õppekavas. Lisaks toimub plaadiloos ja kaasa saab küsimustiku, mille alusel hiljem kuuldu üle arutleda, arvustus või jutuke kirjutada.
Paketi hind: 15 eur õpilane + iga 15 õpilase kohta üks õpetaja tasuta
Programmi kogupikkus 2 tundi 30 minutit
Registreerimine ja lisainfo: haridus@padise.ee
Palume registreeruda 10.oktoobriks!

NB! Et kaitsta erinevas vanuses publiku tervist, teeme õpilasgruppidele ja pensionäridele ekurskusioonid ja kontserdi eraldi kellaaegadel.

Ansamblist

Kiili vanamuusikaansambel on alates 2003. aastast esinenud üle 500 kontserdil, sh USAs, Kanadas, Soomes, Rootsis, Iirimaal, Inglismaal, Norras ja Hispaanias, ning andnud välja kolm CD-plaati. Ansambli eripäraks on suurepärane koostöö eri vanuses muusikute vahel alates Kiili Kunstide Kooli ja Tallinna Muusikakeskkooli õpilastest kuni Muusikaakadeemia üliõpilasteni.
14-liikmeline Kiili vanamuusikaansambel on viimaste aastate jooksul teinud hulgaliselt õpilaskontserte ja tagasiside nii Eestis kui välismaal on olnud väga positiivne.
Kohtume Padisel!
Padise kloostri meeskond
Kiili vanamuusikaansambel