Järjekordsel perepäeval võtab järje üle armastatud režissöör Ülo Pikkov. Ülo on teinud mitu eriilmelist multikat, kõige värskem neist – “Taaskohtumised” – esilinastub alles tänavusel PÖFFIL.
Ruhnu saarest ja inimeste saatusest kõnelevas multikadokis on teemadeks igatsus ja austus kodutunde, saare-elu, rahu otsimise ja leidmise vastu.
Kas kodu on pigem koht või hoopis meelerahu? Film püüab mõtestada inimeseks olemise kõige sügavamaid tahke ja on küll mõeldud täiskasvanutele, kuid suudab kõnetada ka väiksemaid pereliikmeid.
Lamenukk- ja liiva-animatsiooni tehnikas loodud filmis on kasutatud ainult Ruhnu saarelt leitud “ande” – linnusulgi, kivikesi, oksaraage.. Kogu kraam rändas pärast filmimise lõpetamist kodusaarele tagasi.
Ülo räägib sellest, kuidas “Taaskohtumised” sündisid ja kuidas saab iga suur ja väike enda ümber olevaid asju oma maailma edasi andmiseks ära kasutada selliselt, et loodus haiget ei saa.
Koos meisterdame endale ka päris oma multikategelase, kelle edasiste tegemiste üle saab juba iga osaleja ise otsustada.
“Taaskohtumiste” ja Ülo kohta saab rohkem teada ERR Kultuuriuudistes ilmunud videolõigust.
Perepäev toimub laupäeval, 15. jaanuaril kell 12-15 Padise kloostri külastuskeskuses ja on osalejatele tasuta, aga eelregistreerimisega SIIN
Kõige paremini sobib päev külastajatele alates 6. eluaastast.
Sündmusele aitab hoogu juurde anda Lääne- Harju Koostöökogu koostööprojekt “Puhume purjesse”, mille tegevusi kaasrahastatakse LEADER meetmest.
Ülo Pikkov
Režissöör, produtsent, filmiteoreetik ja -õppejõud Ülo Pikkov on sündinud 15. juunil 1976 Tallinnas keemikute perekonnas. Ta lõpetas 1994 Tallinna 49. Keskkooli, 1998 esimese eestlasena Turu Kunsti ja Meedia Koolis animatsiooni eriala ning 2005 Tartu Ülikooli Õigusinstituudi. 1998. aastast töötab Ülo Pikkov režissöörina stuudios Eesti Joonisfilm, 2004. aastast Eesti Filmi Sihtasutuse juriidilise eksperdi ja 2006. aastast dotsendina Eesti Kunstiakadeemia meediateaduskonna animatsiooniosakonnas, mille loomises ta koos Priit Pärnaga aktiivselt osales. 2018. aasta juunis kaitses Eesti Kunstiakadeemias doktoritööd “Anti-animatsioon, Ida-Euroopa animatsioonfilmi eripära” (Anti-Animation: Textures of Eastern European Animated Film). Tegemist on esimese animatsioonivaldkonna doktoritööga Eestis.
Allikas: nukufilm.ee
Järgime kõiki kehtivaid piiranguid.
mai-sept T-P 11-18
okt-apr R-P 11-16
Jaanuaris ja veebruaris avatud ettetellitud gruppidele ja eriüritusteks!
E-mail: info@padise.ee
Telefon: +372 535 23215