fbpx
» Klooster-külastuskeskus » Külastuskeskus » Haridusprogrammid

Haridusprogrammid

Padise klooster pakub lasteaia- ja kooligruppidele võimalust tutvuda keskaegse kloostriga ja täiendada külastust harivate õpitubadega.

Haridusprogramm koosneb kahest osast. Esmalt tutvutakse ajaloolise Padise kloostriga, saades ülevaate nii kloostri ajaloost kui siinsest loodusest. Sõltuvalt kooliastmest, on ringkäigu fookus kas loodusel või ajalool.

Pärast giidituuri liigutakse külastuskeskusesse, kus programm jätkub eelnevalt kokkulepitud töötoaga. Töötoad on inspireeritud kloostris elanud munkade tegevustest.
Haridusprogramm kestab kokku kaks tundi.

Meie haridusprogrammid on osaks suuremast  keskkonnahariduse võrgustikust. Sealjuures on lasteaia- ja esimese kooliastme gruppidele mõeldud haridusprogramm “Loodus- ja elukeskkond Padise kloostris” pälvinud ka keskkonnahariduse “läbimõeldud programm” märgise.

Mesindus on olnud kloostrites läbi aegade olulisel kohal. Töötoa teoreetilises osas saab kuulda palju põnevat mesilaste kohta. Muuhulgas tutvutakse mesiniku töövahenditega ning uuritakse peale vaha ka teisi mesindussaadusi.

Puidule põletamise töötoas räägitakse sissejuhatuseks munkade rollist raamatute kirjutamisel, tutvutakse gooti tähestiku ja kaunistatud suurtähtedega.
Seejärel saavad osalejad pürograafia (puidule põletus) tehnikat kasutades kujundada endale puidust aluse.

Haridusprogrammi üheks osaks on giidiga kloostri külastus, kus rõhuasetus on kloostri köögipoolel. Kui ülevaade munkade toidulauast, kommetest ja elu-olust saadud, on tore soojas ja hubases külastuskeskuses taimeteed juua ja praktilist tarkust ammutada

Hind kooli- ja lasteaiagruppidele: 10€/laps, sisaldab giidiga kloostrikülastust ja töötuba. Gruppi saatvatele õpetajatele on programm tasuta.
Hind täiskasvanutele: 14€/in, sisaldab iseseisvat kloostrikülastust ja juhendajaga töötuba

Soovid täpsemalt küsida või broneerida – võta ühendust meie külastusjuhi Kadiga: haridus@padise.ee

Kel aega rohkem, saab päeva lõpetada kloostri kõrval jõe ääres ühise lõkke ümber.
Selleks oleme sisse seadnud õdusa lõkkeaseme ja kohapealt saab osta lõkkepuud ja süütematerjali.

Hind: 5€