fbpx

Arvo Pärdi keskus

Arvo Pärdi Keskus on helilooja Arvo Pärdi isikuarhiiv ning info- ja muusikakeskus. See on avatud  kohtumispaik muusikutele, teadlastele ja muusikahuvilistele – kõigile neile, kes tunnevad huvi tema loomingu või mõttemaailma vastu. Selle asutasid helilooja ja tema perekond sooviga luua võimalused Arvo Pärdi loomingulise pärandi säilitamiseks ja mõtestamiseks tema emakeelses keskkonnas, Eestis. Arvo Pärdi Keskus asub Laulasmaal, 35 kilomeetri kaugusel Tallinnast, looduslikult kaunil poolsaarel, männimetsa servas.

Kõltsu mõis

Kõltsu mõis ehk Wellenhof (tõlkes leinemõis) oli endise Keila kihelkonna väikseimaid mõisaid, mis kujundati Põllküla mõisa maadele 1806. aastal.

Kõltsu mõis on avatud väärikateks sündmusteks. Mõisa ruumid on sobilikud koosolekute, seminaride, koolituste ja nõupidamiste läbiviimiseks ning pidulikeks vastuvõttudeks ja tähtpäevadeks.
Ruumid mahutavad 50 inimest.

Keila-Joa mõis

Neogooti stiilis ajalooline Keila-Joa rüütliloss Schloss Fall ärkas uuele elule aastal 2013, mil pärast põhjalikku renoveerimist avati taas külalistele oma uksed.
Kolm aastat hiljem alustas tööd butiikhotell, kus on ajastutruult ja stiilselt sisustatud luksuslikud sviidid, suurepärane restoran, põnev muuseum ja hästi valitud veinidega veinikelder.
Keila-Joa lossi muuseumis toimub palju erinevaid kunstinäitusi ning uhketes lossi saalides peetakse nii pulmi, sünnipäevi kui ka kontserte ning teatrietendusi.