fbpx
» Avasta piirkond » Loodus

Loodus

Tsistertslastel aitas praktikas rangeid reegleid järgida maailmast tagasitõmbumine.  Kloostri rajamiseks oli vajalik vesi, veski ja aed. Nii oli ka Eesti aladel Padise kloostri asukoht hoolikalt algse ordureegli kohaselt valitud – metsaga kaetud ala veekogu läheduses, mis pakkus võimaluse kalatiikide ning vesiveski rajamiseks.

Võttes aja maha ja kõndides tsistertslaste kunagistel radadel Loode-Eesti kaunil maastikul, eriti Padise lähiümbruses, avaneb suurepärane võimalus harmoonia ja tasakaalu leidmiseks. Ütlesid juba esimesed mungad kõrbes, et vibu ei saa alati pingul püsida, vastasel juhul see puruneb.

Padise kloostrist umbes kilomeetri kaugusel, Kloostri jõe parempoolsel kaldal, asub Padise Vanalinnamägi. Seal, looduslikult hästi kaitstud kohas, asus eestlaste muinaslinnus, mida kolmest küljest ümbritseb jõekäär. Vanalinnamäele viib tähistatud matkarada, mis on üks osa RMK Peräküla-Aegviidu-Ähijärve matkatee. Kohapeal ootab rändajaid RMK lõkkeplats. Soovitame kõigil seada sammud muistsetele radadele ja kasutada head võimalust keha ja vaimu kosutamiseks.

Lisaks asuvad kaunite mändide vahel vaheldusrikkal maastikul ka Padise terviserajad

Kaunis ei ole mitte ainult Padise. Piirkonna imelist loodust on kõige parem avastada kasutades selleks erinevaid matkaradasid.
Küsige kloostri külastuskeskusest kohalike terviseradade kaarti!