fbpx
» Klooster-külastuskeskus » Projektid

Meede 5. COVID-19 kriisi mõjude leevendamise meede

“Padise kloostri sissepääsu turnikee soetamine ja paigaldamine ning ligipääsetavuse parandamine”

Padise kloostrisse saab nüüd läbi uhiuue läbipääsusüsteemi. Arhitekt Mart Keskküla joonistatud süsteem sobib suurepäraselt kloostri üldilmega ja võimaldab piiratud inimressurssi kokku hoida.  Tegelikult oli kloostrist pileteid müüa ka väga-väga külm.

Nüüd on süsteem lihtne – külastajad, kes autod niikuinii Padise keskuse parklasse jätavad, jalutavad tee peale jäävast  külastuskeskusest läbi ja saavad sealt koodi, millega läbi väravate pääseb. Kui mõnikord veel tehnilisi viperusi juhtub, vabandame. Iga süsteem tahab sisse elamist ja tegijal teadupärast juhtub.

Eesti ja EL LEADER logo, EL embleemiga, horisontaalne, värviline
MAK 2014-2020 logo ilma ringtaustata (värviline)

Meede 2.2 ELUKESKKOND

“Padise kloostri väravatorni ruumide konserveerimine ja valvekaamera paigaldamine”

Eesti ja EL LEADER logo, EL embleemiga, horisontaalne, värviline
MAK 2014-2020 logo ilma ringtaustata (värviline)

Kultuurkapitali projektid

Kultuurkapitali Harjumaa ekspertgrupile on esitatud kolme projekti taotlus, mis on rahastuse saanud kas osaliselt või täies mahu

Näitus “Vaikiv vennaskond”

“Vaikiv vennaskond” on kunstniku vaade Padise kloostri munkade argipäevale.
Loodan, et saad näitust vaadates pisut rohkem aimu sellest, kes olid “valged vennad”, kuidas nad siin Padisel elasid, millega tegelesid ja kuidas võisid mööduda nende päevad ja aastad.

 

Näitus “Loodusest loodu”


Piirkondlikud looduslikud olud on olnud määrava tähtsusega, et Padisele tsistertslaste mungaklooster 14. sajandil rajati. Ordule oli tähtis voolava vee olemasolu nagu ka ehituseks vajamineva paekivi leidumine piirkonnas. 

Näitus on alustalaks lasteaia- ja I astme kooligruppide haridusprogrammile, kus kloostrit tutvustatakse läbi seoste loodusega. Suurematele külastajatele on näitus kloostri tutvustuse juures põnevaks täiendavaks infoks.

Ansambel Mahavoki 40. tegutsemisaastale pühendatud kontserdid.

 

Eesti popmuusika legend Mahavok tähistab oma 40. sünnipäeva 20. 21. ja 22. juulil 2022 kell 20 juubelikontsertidega Padise kloostris.

company_logo
KULKA