Harju-Madise Mattiase kirik ja endise pastoraadi varemed (B.G. Forseliuse sünnikoht)
Harju-Madise koguduse esmamainimise aastaks võib lugeda aastat 1296, mil Vasalemma jõe suudmealal mainitakse Lodenrodhet kui kindlustatud linna ja paika. Kindlasti ei puudunud seal kirikki.
Jüriöö ülestõusu järel ehitati peagi uus puukirik, kuni 15.saj keskel rajati praegusele kohale juba kivikirik.
Ainsana Eestis põleb Harju-Madise kiriku tornis majakatuli.
Paldiski Nikolai kirik
Paldiski Nikolai kirik valmis 1842. aastal. Selles klassitsistlikus kirikuhoones võimutses pool sajandit nõukogude sõjavägi, mil hoonet kasutati kultuurimaja ja hiljem laohoonena.
Ateljeemuuseum on rajatud skulptor Amandus Adamsoni (12.11.1855-26.06.1929) suveateljeesse Paldiskis. Ateljeemuuseum tutvustab Amandus Adamsoni elu ja loomingut. Eksponeeritakse kunstnikule kuulunud mööbliesemeid, fotosid ja dokumente perekonnast. Puitpitsiga kaunistatud ja uhke tuulelipuga maja ruumide seinu katavad trafarettmaalingud.
Paldiski Georgi õigeusu kirik
Paldiski Georgi õigeusu kirik on tüüpiline näide klassitsistlikust baroki sugemetega kivikirikust, mis ehitati aastatel 1784–1787.
Ajalugu ulatub aga kaugemale ja Paldiski Apostliku-õigeusu koguduse algusaastal 1721 ehitati siia telk-kirik sõjaväelaste ja tööliste jaoks, kes olid saadetud Vene keisri Peeter Suure poolt kindlustustöödele.
Peeter Suure merekindluse bastion ehk Muula mäed
Paldiski sadamast pidi saama tähtis tugipunkt kogu Venemaa kaitsesüsteemis ja tsaar Peeter I projekteeris isiklikult need hollandi tüüpi kindlused. Pakri poolsaare viie bastioniga kindlus raiuti kõrgesse paekaldasse monoliitsena, muldvallid olid 4 m kõrgused ja ulatusid 17 m üle merepinna.
Pakri tuletorn restaureeriti viimati aastal 2001. põhjalikult ning torn on 2015. aasta suvest avatud ka külastajatele. Vana tuletorni osaliselt säilinud kehandit ei ole võimalik enam kaua imetleda, kuna meri on kõrge kaldaaluse tühjaks uhtunud ja on ainult aja küsimus, millal ajalooline ehitis igaveseks vete sügavusse vajub. – Asub Pakri poolsaare loodetipul, kõrge paeklindi äärel. – On Eesti kõrgeim tuletorn- kõrgus jalamist 52 meetrit! – Ehitatud aastal 1889. ning restaureeritud 2001. aastal. – Tuletornis ootavad teid kaunis merevaade, maaliline pankrannik ning 275 trepiastet.