fbpx
Autor: Nukufilm

Filmipäev Padise kloostri külastuskeskuses

Järjekordsel perepäeval võtab järje üle armastatud režissöör Ülo Pikkov. Ülo on teinud mitu eriilmelist multikat, kõige värskem neist – “Taaskohtumised” – esilinastus PÖFFIL.

Ruhnu saarest ja inimeste saatusest kõnelevas multikadokis on teemadeks igatsus ja austus kodutunde, saare-elu, rahu otsimise ja leidmise vastu.

Kas kodu on pigem koht või hoopis meelerahu? Film püüab mõtestada inimeseks olemise kõige sügavamaid tahke ja on küll mõeldud täiskasvanutele, kuid suudab kõnetada ka väiksemaid pereliikmeid.

Lamenukk- ja liiva-animatsiooni tehnikas loodud filmis on kasutatud ainult Ruhnu saarelt leitud “ande” – linnusulgi, kivikesi, oksaraage.. Kogu kraam rändas pärast filmimise lõpetamist kodusaarele tagasi.

Ülo räägib sellest, kuidas “Taaskohtumised” sündisid ja kuidas saab iga suur ja väike enda ümber olevaid asju oma maailma edasi andmiseks ära kasutada selliselt, et loodus haiget ei saa. 

Koos meisterdame endale ka päris oma multikategelase, kelle edasiste tegemiste üle saab juba iga osaleja ise otsustada.

“Taaskohtumiste” ja Ülo kohta saab rohkem teada ERR Kultuuriuudistes ilmunud videolõigust.

Perepäev toimub laupäeval, 15. jaanuaril 2022 kell 12-15 Padise kloostri külastuskeskuses ja on osalejatele tasuta, aga  eelregistreerimisega SIIN

Kõige paremini sobib päev külastajatele alates 6. eluaastast.

Kuupäev

15 jaan. 2022
Lõppenud

Kellaaeg

12:00 - 15:00