fbpx

KÕLAKUNST / KLANGKUNST

Saksa helikunstnik ja multiinstrumentalist Jochen Fassbender esineb 21. juunil 2023 kell 18 Padise kloostris väga omanäolise kontserdiga.

Kavas on muusikaline improvisatsioon klaasist, kivist ja metallist valmistatud ning erinevatele helikõrgustele häälestatud heliobjektidel. Kloostri kirikusaali unikaalse akustikaga lõimuvad helid tõotavad anda kokku imelise tulemuse!

Kõlale pühendatud kontserdil esineb saksa helikunstnik Jochen Fassbender, kelle jaoks on kõla fenomen olnud kogu elu huviorbiidis.
Kõlaga eksperimenteerimine, innovaatiliste muusikainstrumentide ehitamine ja arendamine on olnud Jocheni kirg juba lapsepõlvest ja tänaseks valdab ta oma kõlaobjekte suurepäraselt

KOHT: Padise kloostri kirikusaal

AEG: kolmapäev, 21.juuni 2023 kell 18.00

PILETID: 10€ on müügil Piletitaskus ja 1 tund enne kontserdi algust kohapeal.

Alates 1989. aastast tegutseb kunstnik aktiivselt interpreedina, juhendab seminare ning on ülikoolides külalislektor, pidades oma missiooniks õpetada inimesi tänapäeva mürarikkas maailmas teadlikult kuulama.

Jochen Fassbenderi stuudios toimub huvilistele ka kaheaastane koolitus, mille lõputööna valmib kõigil osalejatel isiklik originaalne muusikainstrument ja teostatakse mitmeid sotsiaalkunsti projekte.
Helikunstnik korraldab iga-aastaselt Heli-ja Kuulamise Päevi erinevates maades, looduskaunites paikades – näiteks Siinai kõrbes, kus rännatakse 2 nädalat kaamelitega ja musitseeritakse kaasavõetud pillidel; Šveitsis, üle 2000m kõrgusel Grimseli kurul ja Eestis, Kõrvemaa ürgses rabalooduses.


Jochen Fassbender (s. Köln, Saksamaa)
Õppis Kölni Kunsti- ja Disainiteaduste Rakenduskõrgkoolis vaba kunsti.
Tegutseb alates 1989. aastast helikunstnikuna.
Ta on saanud erinevaid auhindu, sh Sindelfingeni linnalt, Kunstverein Geijsterenilt (Holland) ja Lemmerzi Fondilt (Königswinter).
J. Fassbender on Wittenis asuva audiopeedia instituudi kaasasutaja, lisaks ka helikonsultant firmale Richter Spielgeräte.
Raamatu “Helikunst ja kuulmise kunst” autor (Flensburger-Hefte-Verlag).
Alates 2018. aastast korraldab ta Helidialoog-koolitusi ja Heli- ja Kuulamise Päevi.