fbpx

Muusikaline rännak läbi särava Salzburgi koos humoorikate lugude, laulude ja üllatustega Padise kloostris 16. augustil 2022 kell 19.

Mitmekülgsed muusikud ja näitlejad KATRIN LEHISMETS ja PEETER KALJUMÄE kutsuvad teid muusikalisele jalutuskäigule maalilisse Alpilinna Salzburgi. Lauldes, klaverit mängides ja lugusid jutustades avavad nad seal sündinud särava muusikamaailma.
Igaüks, kes on kunagi sattunud Mozarti sünnilinna Salzburgi, soovib sinna jälle tagasi. Selle linna kaunis arhitektuur ja hingemattev loodus on inspireerinud muusikuid, filmitegijaid, kirjanikke, unistajad ja lugematul hulgal turiste.
Kontsert-show „Helisev Salzburg“ pakub valikut sellest inspiratsioonist väljakasvanud heliloomingust.
Esmajärjekorras muidugi Salzburgi kõige kuulsamalt pojalt, Wolfgang Amadeus Mozartilt. Kuid ka mitmed operetiheliloojad on elanud ja töötanud Salzburgis ja selle lähistel, nagu näiteks Franz Lehar või Ralph Benatzky.
Muidugi ei saa mööda minna ka Julie Andrew’st ja filmist „Helisev muusika“, mille võtteplatsiks oli samuti Salzburg. Muusikaline jalutuskäik viib meid Salzburgist pärit perekond von Trapp‘ide radadele, kes, pärast natside eest põgenemist, laulva perekonnana Ameerikas tuntust kogusid, esitades austria rahvalaule ja –tantse.

Kava “Helisev Salzburg” on välja töötanud Salzburgis asuv agentuur Sound of Austria ja seda mängitakse üle terve maailma väga menukalt juba 30 aastat.
Salzburgis elav ja seal sama kava erinevates keeltes esitav Katrin Lehismets tõi selle nüüd ka Eestisse, et ka teie saaksite nautida endiste aegade stiili ja elegantsi!

Kontsert kell 19
Väravad avatakse kell 18.15 ja külalisi tervitavad von Rammide suguvõsa liikmed.

Von Rammide perekond tähistab tänavu 400 aasta möödumist Padisele asumisest.
Väärika sünnipäeva puhul kutsume teid Padise kloostrisse muusikalisele jalutuskäigule Salzburgi, sest just Austria on olnud lisaks Saksamaale ja Ameerika Ühendriikidele von Rammide koduks Eestist lahkumise järel.


Piletid eelmüügist ja kohapealt 15€, pensionäridele ja õpilastele 12€.