fbpx

Lääne-Harju kammermuusika päevad: Maarja Purga, Kaspar Uljas ja Keelpillikvartett Prezioso Padise kloostris

Laupäeval, 18. mail kell 19.00

Unikaalselt kirglikus ning kaasahaaravas kavas ühendavad keelpillikvartett Prezioso, bandooniumi virtuoos Kaspar Uljas ja metsosopran Maarja Purga hispaanialiku temperamendi Argentiina kirglikkusega. Uues kuues saab kuulda nii Manuel de Falla laulutsüklit „7 canciones popolares“ (7 populaarset laulu) kui ka mitmeid tangosid Astor Piazolla ja Carlos Cardel’i repertuaarist. Ooper põimub tangoga, laul aariatega ning klassika improvisatsiooniga.

Maarja Purga on unikaalse tämbri ja laia hääleulatusega mezzosopran, kelle lauljatee algas G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakoolis, mille ta 2007. aastal Marika Eensalu juures lõpetas.

Paralleelselt õpingutele töötas ta Rahvusooperi Estonia ooperikooris. 2011. aastal omandas ta bakalaureusekraadi Barbara Pearsoni juhendamisel Haagi Kuninglikus konservatooriumis ning 2014. aastal lõpetas magistrantuuri Kölni Muusika- ja Tantsukõrgkoolis ooperilaulu erialal prof. Lioba Brauni klassis.

 

Kaspar Uljas on eesti akordionist ja bandooniumi mängija. Varasemalt on ta eelkõige tuntud jazz-akordionisti ja heliloojana ansamblist Abraham’s Café. Kaspar Uljas on esinenud eri paigus üle Euroopa, lisaks veel Venemaal, Argentiinas ja Palestiinas. Kodumaal on Kaspar üles astunud pea kõigil jazz- ja maailmamuusikafestivalidel ning välismaal Popkatul Soomes, Positivusel Lätis, Euro-Arab Youth Music Expol Küprosel, Jazzycolorsil Prantsusmaal, La Locura tangofestivalil Austrias, Arena:klassiskil Norras ja Festivalito Tango Primaveral Šveitsis. Uljas on esinenud solistina 2020. aasta Hennessy uusaastakontsertide raames ERSO ees ja 2022. aasta uusaastakontsertidel Niederrheinische Sinfoniker’i ees Saksamaal.

Keelpillikvartett Prezioso liikmeteks on Hanna-Liis Nahkur (viiul), Mari-Katrina Suss (viiul), Helena Altmanis (vioola) ja Andreas Lend (tšello) ning kollektiiv tegutseb alates 2006. aastast. Kõik neli muusikut on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, kus kvarteti juhendajaks oli Henry-David Varema. Lisaks kvartetimängule on Hanna-Liis, Mari-Katrina ja Helena ka Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri liikmed ning Andreas tšellist Rahvusooper Estonias. Kvartett on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel ja pälvinud auhinnalisi kohti, andnud arvukalt kontserte ning osalenud festivalidel Eestis, Soomes, Venemaal, Hollandis, Saksamaal, Türgis ja Tšehhis. Prezioso on osalenud Petersen Quarteti, Johannes Goritzki, Lydia Mordkovitchi, Lluis Claret, David Takeno, Christoph Poppeni, Paavo Järvi jt meistrikursustel. Samuti on kollektiiv korduvalt osa võtnud The International Holland Music Sessions Summer Academy kursustest, mis kulmineerus kontserttuuriga Hollandis. Prezioso mängu iseloomustab energilisus, intensiivsus ja nooruslikkus, kuid ka inimlik sügavus ja eetilisus on kvarteti muusikutele väga hingelähedane ja oluline.

Lääne-Harju kammermuusika päevad on esmakordselt toimuv muusikasündmus, mis ühendab Lääne-Harju valla eriilmelisi kontserdipaiku. Kahel päeval on Paldiski linnas ja selle lähiümbruses võimalus nautida kolme eriilmelist kammermuusika kontserti, kus esinevad: Valle-Rasmus Roots, Maarja Purga, Toomas Vavilov, Johan Randvere, Kaspar Uljas ning keelpillikvartett Prezioso koosseisus Hanna-Liis Nahkur, Mari-Katrina Suss, Helena Altmanis ja Andreas Lend. Kontserdid toimuvad Paldiski Nikolai kirikus, Padise kloostris ning Lääne-Harju Muusika- ja Kunstide kooli Paldiski Rae õppekoha saalis.

Piletid hinnaga 20/15€ saadaval Piletilevis ja Fientas