fbpx

O/Padise muusikafestival 9.-11.07.2021

Eesti Kontsert koostöös Padise kloostri, Padise mõisa ja Lääne-Harju vallaga korraldab Padisel esmakordselt O/Padise muusikapäevad.
Kolmel päeval toimuvad kloostris ja mõisas kontserdid, mis põimivad omavahel mineviku, oleviku ja võimaliku tuleviku. Esitatavate teoste ettekannete jooksul jõutakse vanamuusikast tänapäeva, pop- ja rockmuusika juurde, leides erinevatest ajastutest ja stiilidest sarnast, loovat muusikalist mõtteviisi.

Reede, 09.juuli

Kell 19 Padise kloostris

Barokkorkester Barrocade (Iisrael) Maya Amir (metsosopran, Iisrael)
Dirigent: Andres Mustonen
Kavas: Corelli, Vivaldi, Bach

2007. aastal asutatud barokkorkester Barrocade on kujunenud üheks Iisraeli väljapaistvamaks muusikakollektiiviks. Orkester on esinenud koduriigi kõikides olulisemates kontserdisaalides
ning andnud kontserte Horvaatias, USA-s ja Inglismaal. Ansambli liikmed on õppinud Euroopa parimates muusikaõppeasutustes, ning olles spetsialiseerunud just varajase muusika esitamisele, mängivad nad ajalooliste instrumentide täpsetel koopiapillidel.

Kell 21 Padise mõisas

„Õhtumosaiik“
Tuulikki Bartosik ja Duo Telluur
Duo Telluur: Heli Ernits (inglissarv/oboe), Kirill Ogorodnikov (klassikaline kitarr)
Kolm mitmekülgset eesti muusikut, kelle instrumendid on pärit eri ajastutest – akordioni, inglissarve ja kitarri kooslus on üsna haruldane. Kavas muusikat Tuulikki Bartosiku albumitelt „Storied Sounds“ ja „Torm veeklaasis“ ning Duo Telluuri albumilt „Õhtumosaiik“

Laupäev, 10. juuli

Kell 19 Padise kloostris

“Souls of the human spirit”
Heigo Rosin – Tanel Eiko Novikov (marimbad, vibrafonid)
Kavas: Johann Sebastian Bach/Morris Lang. Viisteist inventsiooni (BWV 772–786)
Nathan Daughtrey. „Songs of the human spirit“
Löökpilliduo on klassikatähtedest noorte virtuooside Heigo Rosina ja Tanel Eiko Novikovi ansambli nimena ehk pisut eksitav.
Kahe marimba ja vibrafoni abil täidavad nad kiriku imeliselt meloodilise kõlaruumiga alates Bachist kuni Nathan Daughtreyni, kelle suurteose osade pealkirjadeks on:
Kahetsus /Ambitsioon/Igatsus/Kriis/Tänulikkus /Haavatavus Üksindus/Rõõm/Pettumus/Andestus –Inimhinge laulud.

Kell 21 Padise kloostris

Mari Kalkun SOOLO
Võrumaa juurtega muusik, laulja ja looja, esimene maailmamuusika artist, kelle Eesti Rahvusringhääling valis Aasta Muusikuks 2020.

Mari soolokontserdid on ehedad ja isiklikud, peegeldades aastaaegade rütme, lugusid praegusest hetkest ja kutsudes kaasa ümisema.

Pühapäev, 11. juuli

Kell 16 Padise kloostris

“Rockbarock”
Valter Soosalu (vokaal)
Tõnu Jõesaar (gamba, barokktšello / elektritšello), Melissa Jõesaar (viiul, elektriviiul)
Neeme Punder (flööt), Ene Nael (klavessiin / süntesaator), Pent Järve (akustiline ja elektrikitarr)
Hans Kurvits (perkussioon), Raimond Mägi (bass)
Kontserdilaval kohtuvad vanamuusika ja rokkmuusikaspetsialistid, et leida kahe, esmapilgul teineteisest nii kaugel oleva maailma ühisosa. Kõlab Vivaldi, Händel, Corelli, Telemann, Bach kui rock ja Zappa, Genesis, Jethro Tull ja Gentle Giant kui barokk. Piirid kaovad ja kõik on sõbrad.
Kontserdikava, mis pidi publikuni jõudma Eesti Kontserdi kontserdimajades maikuus, jõuab pärast pidevaid edasilükkamisi lõpuks Padisele.
Esietendus!