Aasta tagasi alguse saanud permakultuuri seminar jätkub Padise kloostri külastuskeskuse tarbeaias.
Eelmise aasta seminari tagasiside oli äärmiselt positiivne, anname siinkohal edasi ühe osaleja emotsiooni: “See oli minu jaoks elumuutev koolitus! Kolme päeva pärast oli mul ka oma toidusalupeenar tehtud.”
Korraldajad soovivad sel aastal jagada vähemalt sama palju elumuutvaid mõtteid ja oskuseid.
Seminari teooria osas vaadeldakse 1 tunni jooksul sügavamale nii toidusallu kui üldse mulla alla: Millest sõltub see, mida muld kasvatada tahab – kas umbrohtu või metsa? Millist rolli mängib nii maapealne kui maa-alune elurikkus inimesele ja planeedile? Vaatame üheskoos, mida iga inimene elurikkuse parandamiseks teha saaks ja kuidas muuta erinevate taimede kasvatamine endale lihtsamaks ja nauditavamaks.
Kohtumise praktilises osas, mis vältab 2 tundi, vaatame üle eelmisel aastal rajatud toidusalupeenra ning mida sellega edasi teha. Rajame juurde ürdispiraali, mille abil õpime mustrite kasutamist ja loome uue väikese ökosüsteemi.
Kohapeal on võimalik tutvuda permakultuuris kasutatavate tööriistadega ja neid ka tellida.
Koolitaja: Marian Nummert (Mariani Permakultuur)
Registreerunutele edastatakse nimekiri töövahenditest ja taimedest, mida võimaluse korral võiks kaasa võtta. Seminar on osalejatele TASUTA.
Kohapeal ootab osalejaid külluslik päikesetoit ning selle valmistaja Elja (Elja Tarkuseaed) jagab infot päikesetoidu valmistamise põhitõdedest.
Seminar on suunatud Lääne-Harju elanikele, kel on soov oma keskkonnas viljeleda keskkonnasõbralikku ja -säästliku aiandust.
Kohapeal rakendatakse maksimaalseid turvalisusmeetmeid. Osalejate arv on piiratud. Osalejad paigutatakse hajutatult, tagatud on maski kasutamine ja käte desinfitseerimine.