Saun ja saunaskäimine on kuulunud eestlaste ellu läbi paljude inimpõlvede. Eestlased armastavad sauna ning võivad tunda uhkust rikkaliku saunapärimuse üle. Maret Tamjärv räägib meie vanematest (suitsu)saunakommetest ja -tavadest, sauna osast inimese eluringis ja argielus. Mis teeb sauna eriliseks ja pühaks? Kuidas saunas olla? Mida muistsest saunapärimusest kõrva taha panna?
Maret Tamjärv on hariduselt etnograaf, kes on pikki aastaid Eesti Vabaõhumuuseumis töötades tegelenud pärimuse ja rahvakommete populariseerimisega, teinud arvukalt näitusi, kujundanud muuseumiekspositsioone, toimetanud eesti rahvakultuuri käsitlevaid väljaandeid.
Päevakava: 13.00 „Tere, tere, saunakene!“ Eestlaste vanematest saunakommetest, Maret Tamjärv 14.30 jalasirutuspaus 15.00 Dokumentaalfilm “Savvusanna sõsarad” (1 tund 29 min)
Osalustasu 15 eurot. Hind sisaldab loengut, filmivaatamist ja suupisteid. Kui keegi soovib kuulata ainult vanematest saunakommetest või tulla vaatama ainult filmi, siis ka nii on võimalik. Osalustasu on siis 8 eurot (palun märkida registreerimisel).
Loeng on osa projektist “Tunnustamata suitsusaunad. Harju-Madise, Risti ja Nissi kihelkonna suitsusaunatalgud”.
Lisainfo: tel 5665 0260, angelika@kloostrimetsa.eu, projektijuht Angelika Asper
Projekti kaasrahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi LEADER meetmest.